Personal

Här hittar du kontaktinformation till alla oss på Visit Södra Dalarna AB.

Om du inte söker någon speciell så kan du även nå oss på:

0771-62 62 62
info@visitsodradalarna.se

VD

Carl Johan Ingeström
Verkställande direktör
070-654 52 96
carljohan@visitsodradalarna.se

Ekonomi

Stina Cederqvist
Ekonomichef
023-830 30
stina@visitsodradalarna.se
 

Maria Norling
Ekonomiassistent
023-830 92
maria@visitsodradalarna.se

Sälj & Marknad

Elisabet Asp Christiansson
Marknads- och försäljningschef
070-746 53 69
elisabet@visitsodradalarna.se
 

Helena Kvarnström
Försäljning och annonsering
Destinationsutvecklare
070-606 03 15
helena@visitsodradalarna.se


Catarina Jacobs
Webb och information
023-830 61
catarina@visitsodradalarna.se


Carina A Östlund
Formgivning
070-777 51 05
carina@visitsodradalarna.se

Projekt

Cecilia Linnteg
Destinationsutvecklare
0243-22 24 05
cecilia@visitsodradalarna.se
 

Helena Kvarnström
Destinationsutvecklare
070-606 03 15
helena@visitsodradalarna.se


Anette Kotilainen
Destinationsutvecklare
Tf Turistbyråchef
0241-154 78
anette@visitsodradalarna.se


Ulrika Andersson
Destinationsutvecklare
Ansvarig Citybreak och
Book Visit
0240-867 89
ulrika.a@visitsodradalarna.se

Turism

Falu Turistbyrå

Anna Welander
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62
anna.w@visitsodradalarna.se

Marianne Persson
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62
marianne@visitsodradalarna.se

Yvonne Larsson
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62
yvonne@visitsodradalarna.se

Borlänge Turistbyrå

Amanda Karlsson (Föräldraledig)
Borlänge Turistbyrå
0771-62 62 62
amanda@visitsodradalarna.se
 

Ulla Sundqvist
Borlänge Turistbyrå
Support Citybreak Falun och Borlänge
0771-62 62 62
ulla@visitsodradalarna.se


Madeleine Olsson (Vikarie)
Borlänge Turistbyrå
0771-62 62 62
madde@visitsodradalarna.se

Gagnefs Turistbyrå

Susanna Mångs
Gagnefs Turistbyrå
0771-62 62 62
susanna@visitsodradalarna.se
 

Linn Hamrin
Gagnefs Turistbyrå
0771-62 62 62
linn@visitsodradalarna.se

Vansbro Turistbyrå

Margaretha Karlsson
Vansbro Turistbyrå
0771-62 62 62
margaretha@visitsodradalarna.se

Ludvika Turistbyrå

Emma Spjuth (Föräldraledig)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
emma@visitsodradalarna.se
 

Helene Björk
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
helene@visitsodradalarna.se


Millie Marie-Louise Hultgren
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
millie@visitsodradalarna.se

Säters Turistbyrå

Eva-Lena Sävroth (Föräldraledig)
Säters Turistbyrå
0771-62 62 62
evalena@visitsodradalarna.se
 


Madeleine Peltomaa (Vikarie)
Säters Turistbyrå
0771-62 62 62
madde.p@visitsodradalarna.se

Hedemora Turistbyrå

Avesta Turistbyrå

Linda Blixt
Avesta Turistbyrå
0771-62 62 62
turistinfo@avesta.se
Support Citybreak Avesta

 

 

Möten & Even.

Niclas Johansson
Chef Möten och Evenemang
070-652 17 68
niclas@visitsodradalarna.se

Janne Svedin
Säljare
070-568 92 00
janne@visitsodradalarna.se

Ulrika Back Eriksson
Projektledare
023-830 23
ulrika@visitsodradalarna.se