Personal

Här hittar du kontaktinformation till oss på Visit Dalarna AB.

Om du inte söker någon speciell så kan du även nå oss på:

0771-62 62 62
info@visitdalarna.se

VD

Carl Johan Ingeström
Verkställande direktör
070-654 52 96
carljohan@visitdalarna.se

Ekonomi

Stina Cederqvist
Ekonomichef
023-830 30
stina.cederqvist@visitdalarna.se
 

Maria Norling
Ekonomiassistent
023-830 92
maria.norling@visitdalarna.se

Sälj & Marknad

Elisabet Asp Christiansson
Chef Affärsutveckling
070-746 53 69
elisabet.asp-christiansson@visitdalarna.se
 

Helena Kvarnström
Försäljning och annonsering
Affärsutvecklare
070-606 03 15
helena.kvarnstrom@visitdalarna.se


Catarina Jacobs
Webb och information
023-830 61
catarina.jacobs@visitdalarna.se


Carina A Östlund
Formgivning
070-777 51 05
carina.ostlund@visitdalarna.se

Projekt

Cecilia Linnteg
Affärsutvecklare
0243-22 24 05
cecilia.linnteg@visitdalarna.se
 

Helena Kvarnström
Affärsutvecklare
070-606 03 15
helena.kvarnstrom@visitdalarna.se


Anette Kotilainen
Affärsutvecklare
Turistbyråchef södra Dalarna
0241-154 78
anette.kotilainen@visitdalarna.se


Ulrika Andersson
Affärsutvecklare
Ansvarig Citybreak och
Book Visit
0240-867 89
ulrika.andersson@visitdalarna.se

Turism

Falu Turistbyrå

Anna Welander
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62
anna.welander@visitdalarna.se

Eva-Lena Sävroth
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62
evalena.savroth@visitdalarna.se

Yvonne Larsson
Falu Turistbyrå
0771-62 62 62

Borlänge Turistbyrå

Amanda Karlsson (Föräldraledig)
Borlänge Turistbyrå
0771-62 62 62
amanda.karlsson@visitdalarna.se
 

Ulla Sundqvist
Borlänge Turistbyrå
Support Citybreak Falun och Borlänge
0771-62 62 62
ulla.sundqvist@visitdalarna.se


Madeleine Olsson (Vikarie)
Borlänge Turistbyrå
0771-62 62 62
madeleine.olsson@visitdalarna.se

Gagnefs Turistbyrå

Susanna Mångs
Gagnefs Turistbyrå
0771-62 62 62
susanna.mangs@visitdalarna.se
 

 

Vansbro Turistbyrå

Margaretha Karlsson
Vansbro Turistbyrå
0771-62 62 62
margaretha.karlsson@visitdalarna.se

Ludvika Turistbyrå

Emma Spjuth (Föräldraledig)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
emma.spjuth@visitdalarna.se
 

Helene Björk (Föräldraledig)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
helene.bjork@visitdalarna.se


Ida Selemo (Vikarie)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
ludvika@visitdalarna.se

Kim Bergström (Vikarie)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
ludvika@visitdalarna.se

Maria Ubaidi Karlsson (Vikarie)
Ludvika Turistbyrå
0771-62 62 62
ludvika@visitdalarna.se

 

Säters Turistbyrå

Isabelle Nygren
Säters Turistbyrå
0771-62 62 62
isabelle.nygren@visitdalarna.se
 

 

Hedemora Turistbyrå

Avesta Turistbyrå

Helena Danielsson
Avesta Turistbyrå
0771-62 62 62
avesta@visitdalarna.se

 

 

Möten

Niclas Johansson
Affärsutvecklare
070-652 17 68
niclas.johansson@visitdalarna.se

Janne Svedin
Säljare
070-568 92 00
janne.svedin@visitdalarna.se

Ulrika Back Eriksson
Projektledare, VD assistent
023-830 23
ulrika.back-eriksson@visitdalarna.se